PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104010}

Osada

The Village
6,2 186 606
ocen
6,2 10 1 186606
5,7 28
ocen krytyków
Osada
powrót do forum filmu Osada

Piękny, mądry film z zaskakującą fabułą. Muzyka i zdjęcia cudowne. Jednak najlepszy, poza doskonałym aktorstwem, jest sam klimat filmu - mroczny, ale w jakiś taki urzekający sposób. Nazywanie tego filmu nudnym świadczy jedynie o niskiej wrażliwości odbiorcy, zapewne wychowanego na terminatorach i innych makabrach z umięsnionymi panami w rolach głównych. Ale co kto lubi. :)

bobek7

zgadzam się z Tobą film przecudny, ale tylko jak się pierwszy raz ogląda :)

ocenił(a) film na 8
bobek7

[SPOILER]

Tak, film bardzo fajny, też mi się spodobał. :) Szkoda tylko, że tak szybko wyjawili fakt, iż potwory to tylko przebrania. :( Napięcie od razu opadło, mogli wstrzymać się z tym choćby do chwili, kiedy jeden z przebierańców (zapomniałem imienia) zginął (a nawet dłużej).

Film na pewno nie spodoba sie wielu, wystarczy poczytać komentarze, ogromnej części ludzi brakuje flaków i śmierci... Heh, przyppominają się wątki z Super 8, gdzie ktoś napisał, że przydało by się, aby kilka dzieciaków zginęło... No kurcze. Naprawdę niektórym powinno puszczać się tylko Piłę, albo inne masakry.

O terminatorze nic nie mów, bo mnie np bardzo się podobała czwarta część, ale w komentarzach mnóstwo narzekań, że film beznadziejny, bo nikt nie ginie (co też prawdą nie jest).

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Artanis

podpisuję się pod tym:)

ocenił(a) film na 7
Artanis

Ja tam wolę dwie pierwsze części:) Ostatnie były troszkę nudnawe.

Osada mi sie podobała. Właściwie mogę podpisac sie pod Twoja wypowiedzią.

ocenił(a) film na 8
Artanis

polać temu panu.

ocenił(a) film na 10
bobek7

Zgadzam sie z Bobek7, to jeden z najpieknieszych filmow jakie bylo dane mi obejrzec. Arcydzielo wg mnie, Scenografia, klimat, gra aktorska, scenariusz,. Ogladalem go (bez przesady) 20-25 razy i za kazdym razem chce go wlaczyc od nowa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
luk11c4

Zgłosiłam już nadużycie w związku z Twoją wypowiedzią. Jestem otwarta na kulturalne polemiki. Z Tobą dyskutować nie będę.

ocenił(a) film na 7
bobek7

niestety, kultura ustępuje, kiedy widzi się takie rzeczy. Film uznany za kultowy przez miliony, arcydzieło nie do przebicia, fabuła jedyna w swoim rodzaju, nieśmiertelny klimat, a ty go wyzywasz od "filmu z mięśniakami"? Ty obrażasz moje najgłębsze uczucia związane z tym filmem:( Rambo sobie wyzywaj do woli, bo na tak porządnym męskim kinie się nie znasz.

luk11c4

okej, spoko, widocznie nie jestem jedną z milionów, które uznają ten film za kultowy. Zabij mnie za inną opinię.

ocenił(a) film na 7
bobek7

rozumiem, że dziewczynki wolą kojące ich marzenia o rycerzu na białym koniu "romansidła", ale powiedzenie na Terminatora per umięśniony pan, to gruuuba przesada, zero szacunku dla najlepszego filmu jako widziałem. Rażąca dyskryminacja i nieodpowiedzialna bezpodstawna krytyka:) Ale oddałem lewym prostym, więc jesteśmy kwita. Obrażaj sobie do woli komando, bo to jest film o który ci chodzi. Wybaczam niewiedze :D

luk11c4

co do dziewczynek, (do której to kategorii, jak rozumiem i ja się w Twoim mniemaniu zaliczam) - Twoje postrzeganie świata jest mocno stereotypowe ;)

serio? Terminator to najlepszy film jaki widziałeś? Tak mnie zaintrygowałeś, że aż muszę wejść na Twój profil. :)
Co do oddania mi "lewym sierpowym" - widzę, że jak każdy prawdziwy mężczyzna wyznajesz zasadę "oko za oko, ząb za ząb". Terminator Cie tego nauczył? ;)

Podsumowując i kończąc mam nadzieję tę jałową dyskusję - ludzie mają różne gusta filmowe, wiesz? Ja lubię inne filmy, Ty inne. I Twoja własna opinia nie upoważnia Cię do wydawania sądów czy obrażania kogoś, kto ma odmienną. Tak jak napisałam w pierwszym poście - co kto lubi.

ocenił(a) film na 7
bobek7

dziewczynki = po prostu kobiety, tak mi się napisało przesadnie, aby dotarło dosadnie;p za bardzo bierzesz to na serio, jak dla mnie to było napisane bardzo luźno, nie jestem szowinistą - co byśmy zrobili bez tych waszych baloników... :)

dyskusja głównie polega na oddawaniu oko za oko.

wszystko było by dobrze, gdyby nie nieszczęśliwy dobór przykładu dla "umięśnionego pana". Wiem o co ci chodzi, wszystko rozumiem (mimo bycia fanem głupiego umięśnionego pana i zapewne o jego inteligencji), ale chłop nie pozwoli pluć sobie w brodę wyzywaniem klasyka klasyki, jak filmu klasy B z nieśmiertelnymi typami pokroju rambo/komando. Ty na pewno nie wiesz o co biega w Termiatorach, a ładnie go zeszmaciłaś:(
Tyle ode mnie, dziękuje, dobranoc.

ocenił(a) film na 5
bobek7

Film bardzo negatywnie mnie zaskoczył.Fabuła jest naprawdę fajna zakończenie jest ok .Gra aktorska zdjęcia klimat wszystko jest w porządku ale liczyłem na zupełnie inny rozwój wydarzeń.Może to głupie podejście ale miałem nadzieję na działanie jakiś nadprzyrodzonych sił a nie wielką maskaradę .

ocenił(a) film na 10
terron

Ale dostałeś coś czego sie tak naprawde nie spodziewałeś, gdyby to były faktycznie prawdziwe stwory nie byłby to tak głęboki film

ocenił(a) film na 5
Skrzatan

Też mi głęboki film.Ja w nim żadnego przekazu nie widzę.Niespodziewany zwrot akcji nic nowego.Film jest naprawdę niezły ale po prostu liczyłem na coś innego.Np z filmem inkarnacja mam odwrotnie liczyłem na thiller psychologiczny dostałem nie wiadomo co.

ocenił(a) film na 10
terron

lol ,liczyc to sobie mozesz liczby , filmy sie oglada a nie "liczy" na cos "dla mnie fajnego"

ocenił(a) film na 5
weronikax25

Nie rozumiesz co to znaczy zawieść się na filmie ??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones