PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104010}

Osada

The Village
6,2 186 703
oceny
6,2 10 1 186703
5,7 28
ocen krytyków
Osada
powrót do forum filmu Osada

Czy ktos jest mi w stanie wytłumaczyć jakim cudem nikt nie wiedział o istnieniu tej obsady w tak niewielkiej odległości od cywilizacji? Skąd mieszkańcy czerpali surowce by np. szyć ubrania? Wydaje mi się to niemożliwe do zrealizowania w formie pokazanej w filmie.

lalalalalalalalalalalal

to ze nikt o tym nie widział to faktycznie trochę dziwne, moze starszyzna miała jakiś układ z władzami rezerwatu? było mówione w filmie ze ktos tam(wybacz nie pamiętam) zakazał lotów samolotów nad rezerwatem dzieki temu nikt ich nie widział.
A życie bez cywilizacji? czemu nie, przecież dawniej ludzie też z czegoś robili ubrania, jest nawet scena kobiety ze stadem owiec, moze sami robili tkaniny z wełny, lnu czy czegoś tam jeszcze i szyli . Także ubrania to nie problem.
Zastanawiałam się natomiast skąd wzięli materiały na budynki i sprzęty które ciężko byłoby zrobić samemu, Może przywieźli część surowców/rzeczy ze sobą zakładając osadę.

ocenił(a) film na 4
lady.I

Czy to nie było tak przypadkiem, że starszyzna, załozyciele osady odeszli od cywilizacji i założyli ową osadę? Ja to sobie wyobrażam w ten sposób że wyprowadzając się zabrali część potrzebnych im rzeczy :)

Pozdro

ocenił(a) film na 7
KubaLBN92

Kuba... ma racje :)
Starszyzna wiedziała o istnieniu świata zewnętrznego i stworzyli rezerwat żeby chronić mieszkańców przed "złą" cywilizacją :P
Podobnie żyją obecnie Amisze.
Amisze żyją w odizolowanych wspólnotach, których życie zorganizowane jest według nakazów niepisanego zbioru zasad zwanego Ordnung, który reguluje wszelkie aspekty codzienności – od technologii, jakich można używać, po kobiece fryzury i kolor materiałów, z jakich można szyć ubrania. Mężczyźni do czasu ślubu golą zarost twarzy, a żonaci zapuszczają długie brody. Wąsy są raczej nietolerowane, gdyż kojarzone są z przynależnością do armii, a amisze są pacyfistami. Nie praktykuje się małżeństw z osobami spoza wspólnoty.
Amisze nie akceptują nowoczesnej techniki. Nie korzystają z elektryczności. Praktycznie w całości zajmują się rolnictwem i rzemiosłami z nim związanymi.
Amisze stawiają swoje zasady ponad oficjalnym prawem. Na tym tle dochodziło niejednokrotnie do konfliktów pomiędzy wspólnotami amiszów a rządem USA. Jako pacyfiści nie służą w wojsku i nie odbywają szkolenia militarnego.
W latach 50., gdy wprowadzono obowiązkowe ubezpieczenie społeczne, amisze uznali, że dla nich to wspólnota jest ubezpieczeniem, które zapewnia ochronę, opiekę nad chorymi i starymi. Zgodnie z zasadą niepobierania pomocy od rządu odmówili płacenia składek, co doprowadziło do najazdów służb skarbowych na ich farmy oraz konfiskat i licytacji dóbr. Ostatecznie Kongres zwolnił członków ich wspólnoty z obowiązku ubezpieczeniowego. Nie pobierają też zasiłku dla bezrobotnych ani żadnej innej formy opieki społecznej od państwa. Dla członków wspólnoty, którzy muszą ponieść koszty leczenia, organizują specjalne fundusze łożące na ten cel.
Amisze nie wysyłają dzieci do szkół publicznych i uważają, że nie potrzeba im wykształcenia wyższego niż podstawowe do wieku 14 lat. Ponieważ w USA kształcenie jest obowiązkowe do 16. roku życia, na tym tle także dochodziło do konfliktów z władzami. W 1972 Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uznał ich prawo do ograniczonej edukacji.
itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones