PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104010}

Osada

The Village
6,2 186 703
oceny
6,2 10 1 186703
5,7 28
ocen krytyków
Osada
powrót do forum filmu Osada

Dupki

ocenił(a) film na 5

Ta cała starszyzna, która zbudowała osadę i wymyśliła historyjkę z potworami, to straszne dupki. Dlatego, że im współczesny świat dał kość, postanowili, że ich dzieci będą żyły w warunkach z zeszłych stuleci, bez możliwości poznania tego świata na własnej skórze. A co gorsze nawet chorym pozwalali umrzeć (początkowa scena) byleby tylko ich tajemnica nie została ujawniona. Pomysł, że można stworzyć taką osadę pośrodku jakiegoś parku narodowego czy co to tam było, też wydaje mi się mało realne. Naprawdę przez lata nikt z zewnątrz nie skapnął się, że tam mieszkają ludzie. Także ten strażnik był jakiś taki nieogarnięty. Nie zgłosił pojawienia się niewidomej dziewczyny, która wyszła z lasu i bez żadnych konkretniejszych tłumaczeń z jej strony, postanowił pomóc w zdobyciu leku. Naprawdę uznał, że postępuje słusznie? Zatem: bohaterowie to w dużej mierze dupki myślący tylko o swoich dawnych krzywdach i tchórze, którzy pod płaszczykiem uchronienia przed "złym światem" swoich bliskich postanowili uciec od rzeczywistości, zaś sama historia osady w parku narodowym też jest według mnie jakaś naciągana. Chciałem dać 6, ale chyba by to była zbyt wysoka ocena, więc ostatecznie wystawię 5.

ocenił(a) film na 8
Krzesimirus

No ale skąd wiesz, że ten strażnik niczego z tym nie zrobił? Do przełożonego z tym nie poszedł, bo szybko się zorientował, że on mu nie pomoże, kazał mu wręcz siedzieć cicho. Scena z drabiną opartą o samochód sugeruję, że mocno się nad wszystkim zastanawia i ostatecznie, moim zdaniem, pewnie jednak gdzieś to zgłosił.

Co do starszyzny to faktycznie - dupki ;) A co do tego, że cała historia naciągana to raczej tak, ale to tylko film i trzeba spróbować założyć, że to realne żeby mieć z filmu uciechę ;)

ocenił(a) film na 5
Pepsaj

No mimo wszystko taką średnią uciechę z tego filmu miałem i przymknięcie oczu na niedociągnięcia raczej by nie pomogło :) Oczywiście potrafię czasami w niektórych filmach nawet mocno przymknąć oczy na babole w fabule, ale ten po prostu mi nie podszedł a te niedociągnięcia tylko spotęgowały moją niechęć :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones