PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703747}

Lovebird

Çalıkuşu
8,0 81
ocen
8,0 10 1 81
Çalıkuşu
powrót do forum serialu Çalıkuşu

Serial bardzo mi się podobał. Spodobała mi się para Feride i Kamrana. Do jakiegoś 20 odcinka byłam skłonna dać mu nawet ocenę 10 i myślałam, że to najlepszy z tureckich seriali, jakie oglądałam. Niestety coś się zaczęło psuć. Początkowe odcinki były bardzo lekkie, można się było pośmiać i obserwować początki ich miłości. Bardzo podobały mi się wstawki ze scenami z ich dzieciństwa. Później niestety zaczęło się zbyt mącić, problem po problemie. Szczególnie w ostatnim odcinku wydawało mi się jakby próbowali tam wrzucić wszystko na siłę. Być może decyzję o zakończeniu serialu podjęto nagle i próbowano zakończyć wszystkie wątki w tym odcinku.

Mam mieszane uczucia co do końcówki, nienawidzę otwartych zakończeń. Choć domyślam się, że zrobiono to ze względu na książkę (gdzie zakończenie jest o wiele bardziej zagmatwane). Fani książki mogą sobie dopowiedzieć, że Feride nie pojawiła się na peronie, natomiast fani serialu, że przyszła. Choć sądzę, że nikt by się nie obraził gdyby zakończenie już teraz było szczęśliwe - ekranizacje książek przecież nie muszą się ich sztywno trzymać i można coś pozmieniać.
To co także nie podobało mi się w ostatnim odcinku to:
- rozmowa Feride i Kamrana po tym jak ją odnalazł. Uciekła od niego a on myślał, że załatwi wszystko kilkuminutową rozmową i ta przyjdzie od tak sobie na peron?
- córka, która pojawiła się znikąd. Fani książki pewnie wiedzą skąd pojawiła się dziewczynka, osoby które oglądały tylko serial - niestety nie.

AnetaNatalia051

Książka ma zupełnie inne zakończenie. Szczęśliwe. Ten serial jest bardzo daleki od książki. Książka nie jest gruba. W książce, Feride jest narratorem, ponieważ opowiada  swoją historię - bo książka jest napisana jako dzienniczek. Ten dzienniczek na koniec trafia do kuzynki Feride, a kuzynka przekazuje ją Kiamranu. Kiamran nie pozwala Feride wyjechać. Feride zostaje jego żoną. Tak jest napisane w książce. Co dotyczy dziewczynki, to ona jest adoptowana przez Feride i umiera. Nie ma jej na koniec. Polecam mini-serial pod tym samym tytułem z 1986 roku. Zrobiony w 99% według książki. Uwielbiam ten serial, jest  dużo - dużo lepszy. Niestety, nie ma polskiej wersji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones