Adrien Brody

8,4
42 853 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adrien Brody

Aktorem jest bardzo dobrym, ale wydaje mi się, ze dobieranym często do złych filmów. On
pasuje własnie do Pianisty, albo do jakichś filmów Alena. Role np w Predators gdzie ma
grać twardziela, albo w nowej wersji Eksperymentu gdzie też ma grać twardziela do niego
kompletnie nie pasują. On pasuje moim zdaniem do gry chudego facecika a nie silnego
faceta. Nawet jak coś nabierze rzeźby to i tak wazy chyba z 60kg przez co moim zdaniem po
prostu sie do takich ról nie nadaje

kuba_starecki

widziałeś Istotę, to rola jego życia:)

kuba_starecki

A może nie trzeba ważyć więcej, niż 60 kilo, żeby być twardzielem? Moim zdaniem bardzo pasowała mu rola w eksperymencie! Tu nie chodziło o siłę fizyczną, tylko o manipulację, siłę psychiczną.

kuba_starecki

Istota? Predators? To w czym on teraz gra to masakra.

użytkownik usunięty
ZupkaChinska

a jak dla mnie to właśnie świetne że odnajduje się w tylu gatunkach filmów, i horrorach i dramatach i w roli przypakowanego faceta ze spluwą :D

Wątpię, żeby się odnajdował. Po prostu nie ma lepszych propozycji, a przecież musi zarabiać. Niestety ten problem dotyka teraz wielu aktorów.

kuba_starecki

zdecydowanie się zgadzam,że rola w Predatorze nie jest dla niego ,to urodzony aktor do ról psycholi,morderców ewentualnie mózgowców itd jestem na nie jeśli chodzi o filmy akcji

CelineMarie

Gdy zobaczyłem Brodyego w Predators i jego grę to myślałem, że pęknę ze śmiechu. Nie wiem kto odpowiadał za obsadę ale miał poczucie humoru.

kuba_starecki

Dokładnie to samo o Nim myślę. Rewelacyjny w "Pianiście", ale Reszta jego ról jest szalenie nie trafiona, aż go szkoda. Zauważyłam nawet że już podświadomie, szukając filmu do obejrzenia jeśli widzę w obsadzie Adriena to rezygnuję, mając przeczucie straszliwej chały. "Istotę" zaczęłam,ale nie dałam rady, po paru kadrach wyłączyłam, przekonana, że skoro Adrien tam jest to na pewno szkoda czasu.

goslawa25

"Obłęd" jest świetny! I w tym filmie akurat Brody się sprawdza.

użytkownik usunięty
Master_and_Commander

oo tak zgadzam się Obłęd jest rewelacyjny :)

goslawa25

nigdy nie myślałam że się zgodzę z taką opinią, ale jednak. Obejrzałam 20 filmów (jakby je zsumować, wyszłyby ze dwie doby życia!) z Adrienem specjalnie dla niego (zaczęło się od Oxygenu!), ale w tym momencie z brodą drgającą od szlochu stwierdzam - większość jego roli to totalna porażka. Zresztą z perspektywy czasu i nie zaślepiona już uwielbieniem muszę przyznać, że może ze 3 filmy z jego udziałem były naprawdę godne uwagi. Nie oglądałam jeszcze O północy w Paryżu, więc jeszcze mam nadzieję, że może być lepiej...

WHY, ADRIEN???...

oksytocyna

żydowskie pochodzenie - i możesz zrobić wszystko mając talent do tarcia chrzanu... a że gra nie najgorzej i jest żydem no to gwiazdor totalny.

Narcoser

@Narcoser - weź się wyślij w paczce do szpitala, ludzie potrzebują organów, a tak je marnujesz.

O północy w Paryżu nie zawiodłam się!
Film cienki, ale warto obejrzeć dla genialnego epizodu z Salvadorem Dali w wykonaniu Brody'ego.

kuba_starecki

Świetnie, że nie zamyka się w jakiejś działce i wybiera role często nawet wbrew swoim predyspozycjom a przynajmniej wbrew oczekiwaniom niektórych i ich wyobrażeniom co najlepiej Brody'emu pasuje.

W Predators bardzo dawał radę jako najemnik z ganem.

kuba_starecki

aktorstwo polega na tym aby podołać także rolom do których (na pierwszy rzut oka) się nie pasuje. co jest ciekawego w leceniu jednym schematem? gdzie tu wyzwanie? co to ma za znaczenie czy waży 60kg? ja ważę 100, mam 190cm i nie uważam się za jakiegoś tam "twardziela". Zgadzam się, że pasuje do pianisty ale jak często takie filmy powstają? dobrze że nie chce być zaszufladkowany i przyjmuje różne propozycje. w moim odczuciu aktor uniwersalny... no może ssmana nie powinien grać;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones